Přístroje

EKG BTL řady M

Elektrokardiografie jednoduchým a nebolestivým způsobem monitoruje činnost srdce. Díky tomu se pacient může začít včas léčit a snižuje se riziko náhlé srdeční smrti.

Moderní přístroj disponuje vysokou kvalitou EKG signálu i tisku.

Měření kotníkových tlaků – ABI BOSO systém 100 +PW

Slouží k současnému měření krevního tlaku na všech čtyřech končetinách najednou. Vede ke včasnému rozpoznání příznaků onemocnění periferních tepen (ICHDK) i v době, kdy se u pacienta ještě nevyskytují žádné obtíže. ICHDK může být předzvěst onemocnění tepen srdce a mozku (kardiovaskulární onemocnění). Přístroj BOSO ABI 100 + PW změří ABI index a pulzní vlnu rychle, přesně a spolehlivě.

Spirometr SpiroTube Thor

Umožňuje profesionální funkční vyšetření plic. Může pomoci rozpoznat například astma bronchiale, plicní fibrózu nebo CHOPN. Díky vysoce kvalitním snímačům a vyhodnocovacích algoritmů poskytuje vysokou přesnost měření. Použití antibakteriálních filtrů splňuje nejvyšší nároky na hygienu pro pacienta.

Pulzní oxymetr

Pulsní oxymetrie je neinvazivní metoda monitorování kyslíkové saturace (procento “rozpuštěného“ kyslíku v krvi), která poskytuje informaci o problémech s transportem kyslíku do tkání. Celé měření nezabere déle než několik málo vteřin a poskytne přesné výsledky, které případně pomůžou odhalit začínající problémy a nemoci spojené s dýcháním nebo se srdcem.

Analyzátor Alere Afinion AS100

Kompaktní, rychlý multianalyzátor, který nabízí cenné testování přímo v ordinaci praktického lékaře bez nutnosti dojíždět do laboratoře. Slouží tak například k posouzení stavu diabetických pacientů nebo rozpoznání zánětlivých onemocnění. Rychlé a snadné testování kvantitativního stanovení:

  • HBa (glykovaný hemoglobin) – ukazuje dlouhodobou kompenzaci cukrovky (diabetes melitus).
  • Lipidogramu – posuzuje hodnoty rozpuštěných tuků v krvi, například celkový cholesterol, LDL cholesterol, HDL cholesterol a triacylglyceroly-
  • ACR – posuzuje míru ztráty bílkovin močí – podíl albuminu a kreatininu v moči.
  • CRP. – pomocný zánětlivý ukazatel.

URI TEX

Měří kompletní močovou analýzu včetně mikroalbuminu a kreatininu, posuzuje míru ztráty bílkovin močí. Vyhodnocuje diagnostické proužky, což zabraňuje vzniku subjektivní chyby, která může vzniknout při vnímání barevných odstínů uživatelem nebo kvůli rozdílným světelným podmínkám.

Uricult

Kultivační testy sloužící k diagnostice infekcí močových cest. Jsou založeny na průkazu a detekci předpokládaných mikrobů ve vzorcích moči. Dokáže rozpoznat, zda se jedná o bakterie e-coli nebo enterokoky. Test lze provádět přímo v ordinaci praktického lékaře. Hlavní výhodou je rychlé vyhodnocení testu – už během během 16 až 24 hodin (v laboratoři trvá vyhodnocení 72 hodin).

Boso holter

Přístroj zajišťující nepřetržité 24 hodinové měření krevního tlaku. Pomáhá při diagnostice a správné léčbě hypertenze (vysokého krevního tlaku). S přístrojem pacient odchází domů.

Tonometr SunTech CT40

Profesionální přistroj pro měření krevního tlaku. Kromě přesného měření poskytuje možnost získání průměrné hodnoty krevního tlaku až z pěti ti měření. Díky těmto vlastnostem jsou přesná nejen jednotlivá měření, ale především výsledná zprůměrovaná hodnota má vysokou vypovídající hodnotu pro stanovení dalšího postupu léčby pacienta. Pomáhá odhalit případný syndrom bílého pláště či maskované hypertenze a předchází tím nežádoucí medikaci u pacientů s normálními hodnotami krevního tlaku.

MicroINR

Přenosný analytický přístroj k určení doby srážení krve (INR – tzv.quicku) u pacientů užívajících warfarin. Výsledek přístroj ukáže za méně než dvě minuty.

Glukometr

Přístroj, který stanovuje hladinu aktuální glykémie – krevního cukru. Znát a kontrolovat hladinu krevního cukru je nutné u všech diabetických pacientů. Díky tomu je možné mít onemocnění lépe pod kontrolou a předcházet jeho závažným komplikacím.

Otoskop

Přístroj pro přímé vyšetření sluchovodu a bubínku středního ucha.

TOKS

Test okultního krvácení do stolice (TOKS) je jednoduchý a zcela bezbolestný. V praxi obnáší pouze odběr vzorku stolice. Test si provádí pacient v klidu domova sám. Výsledek lze vyhodnotit přímo v ordinaci praktického lékaře bez nutnosti návštěvy laboratoře. Ve vzorku lze testem chemicky odhalit jinak neviditelné stopy krve (příměs krve ve stolici může signalizovat zhoubný nádor střeva).

Quick Plus

Přenosný imunologický analyzátor, vhodný pro kvalitativní určení hodnot:

FOB – vyhodnocení testu okultního krvácení do stolice

Strep A – detekce streptokoků ve vzorcích výtěru z krku

CRP – pomocný zánětlivý ukazatel

D- dimery – pomocný ukazatel při podezření na plicní embolii nebo k vyloučení trombozy

nt-proBNT – pomocný ukazatel u dignostiky srdečního selhání

Troponin I – pomocný ukazatel při diagnostice akutního koronárního sy. (akutní infarkt myokardu (NSTEMY, STEMY), nestabilní angina pektoris)

Quickseal Typ 600 A spánková apnoe

Související obrázek

Přístroj slouží k jednoduchému a rychlému vytřídění pacientů, u kterých je riziko, že trpí spánkovou apnoe. Vyšetření trvá jednu noc, pacient spí s přístrojem doma. Nemusí nikam dojíždět a čekat dlouhou objednací dobu jako ve spánkové laboratoři v Plzni. Ve zkratce řečeno vyšetření dá rychlý výsledek o tom, jestli má pacient onu chorobu či ne. A pokud ano, tak orientačně určí, jak těžké stadium to je.

Výbava na vyšetřování diabetické nohy

Přenosné EKG iE10 Quicksael na návštěvní službu


Sonografický přístroj Vinno E35

Přenosný sonografický přístroj Vinno E5

Analyzátor množství vydechovaného CO (oxid uhelnatý) u kuřáků

Roche Cobas h 232

Přístroj na stanovení kardiomarkerů, tento přístroj je citlivostí a přesností srovnatelný s velkými laborarními přístroji.

Termo kamera

V ordinaci máme nového malého pomocníka. Je to drobná termokamera na telefon. Pomůže v diferenciální dignostice hlavně u kožních problémů.